Jak vložím a upravím text?

Pro vložení textu použijte tlačítko "TEXTY". Do otevřeného okna napište svůj text a potvrďte tlačítkem "+". Pro vytvoření víceřádkového textu použijte klávesu  "Enter".

vložení textu

V případě potřeby můžete vložený text ještě dodatečně upravit. Pokud budete chtít text zcela odstranit, klikněte na obrázek popelnice.

dodatečná úprava textu
Dodatečná úprava textu

Jak nastavím velikost textu?

Velikost můžete nastavit přímo u textu použitím šipek pro změnu velikosti. Tažením nahoru nebo dolů změníte velikost. Druhou možností je přímé zadání rozměrů v "nástrojích". Zadat můžete vždy jeden z rozměrů: šířku "Š", výšku "V" a výšku "K" (Kapitální písmeno).

nastavení velikosti

Pro sjednocení velikosti textů nastavte každému textu stejnou výšku "K".

Pamatujte na omezení velikosti. Maximální výška je pro všechny objekty 56 cm. Minimální výšku má každý objekt jinou a najdete ji v katalogu Galerie a v katalogu Písmo. Maximální délka objektů je pak 300 cm.

Jak změním font písma?

Pro změnu fontu písma použijte možnost "práce s textem". V nabídkovém okně si vyberte font. V případě víceřádkového textu si zde můžete nastavit zarovnání textu nebo velikost řádkování.

výběr fontu

Jak změním barvu textu?

Pro změnu barvy písma použijte možnost "výběr barvy".  V nabídkovém okně si vyberte barvu. Můžete si také vybrat jiný druh fólie, kde najdete další odstíny.

výběr barvy

Pozor: Fluorescenční odstíny slouží ke krátkodobému značení. Jejích životnost je v exteriéru 1 rok, u žluté barvy 029 je životnost 2 roky.

Pro více informací o nabízených fólií najdete v našem katalogu.

⇢ domů a navrhovat ⇠

Pomohl Vám tento článek?: